Dom Wczasowy Ventus Łeba

Bar Ventus oferuje miłą atmosferę, muzykę i  zimne piwo . U nas można oglądać telewizyjne relacje ze spotkań sportowych. Dla tych co pragną aktywnie spędzić czas proponujemy gry ruchowe np. darts, stół do piłkarzyków, gry planszowe ,kręgle.

Bowling

Gra w kręgle jest tak popularna dlatego że jest to wspaniała forma rekreacji dla każdego. Gwarancja świetnej z zabawy z rodziną i przyjaciółmi ! Natomiast jeśli spojrzymy na grę w bowling jako na współzawodnictwo, staje się to prawdziwym wyzwaniem. Strącenie maksymalnej liczby kręgli to nasz główny cel!

Cennik:

80 zł za godzinę gry.
Maksymalnie może grać 8 osób na torze.

ZASADY GRY :

Gra składa się z 10 rund. Podczas jednej rundy można wykonać maksymalnie dwa rzuty kulą. Na początku każdej rundy gracz stara się strącić wszystkie 10 kręgli. Jeżeli mu to się udaje, rezultatem jest tzw. strike i runda jest zakończona. Jeśli natomiast za pierwszym razem nie wszystkie kręgle zostaną strącone, gracz ma jeszcze jeden rzut. Jeżeli uda się strącić pozostałe kręgle rezultat nazywa się spare, natomiast jeśli wciąż pozostają nie strącone kręgle jest to tzw. open frame - gracz otrzymuje tylko tyle punktów, ile strącił kręgli .

STRIKE - wszystkie 10 kręgli stracone za pierwszym razem. Gracz otrzymuje maksymalną liczbę - 10 punktów oraz dodatkową łączną liczbę punktów, zdobytych podczas dwóch następnych rzutów kulą.
SPARE - wszystkie 10 kręgli strącone w jednej rundzie. Gracz otrzymuje 10 punktów za rundę oraz dodatkowo liczbę punktów, zdobytych podczas następnego rzutu.
OPEN FRAME - w trakcie jednej rundy nie zostały stracone wszystkie kręgle. Gracz otrzymuje tyle punktów, ile stracił kręgli.

System punktacji to nie jest prosty rachunek strąconych kręgli. W rzeczywistości, naprawdę wysoki rachunek - ponad 200 punktów - jest możliwy dzięki kolejnym strikes . 
Najwyższy możliwy do uzyskania wynik po rozegraniu jednej gry (10 rund) to 300 punktów za 10 potrójnych strajków.


Cała sztuka gry polega na tym, żeby trafić w konkretny kręgiel, oczywiście tocząc kule, a nie rzucając! W tym celu możemy posłużyć się znakami umieszczonymi na powierzchni toru . W odległości około 3 m od linii rzutu znajduje się siedem strzałek odpowiadających ustawieniu kręgli na drugim końcu toru. Służą one do celowania w konkretny kręgiel, ułatwiają prawidłowe podejście i rzut . Cała sztuka celowania polega na  dobraniu pozycji wyjściowej , odpowiednio do rzutu w wybrany obiekt .

Waga kuli : używaj takiej , która możesz wygodnie kołysać w jedną i druga stronę. Kula jest za ciężka, jeśli powoduje wygięcie talii lub jeśli ręka nie może utrzymać kuli podczas rozmachu!

 

 

Pub Bowling
Pub Bowling
Pub Bowling
Pub Bowling